תפריט נגישות

סגן יעקב משה שמואל בנימין בלום ז"ל

יעקב בלום
בן 34 בנפלו
למד באוניברסיטת בר אילן
בן ברברה ואלכסנדר
נולד בתל השומר
בי' באב תשכ"ט, 25/7/1969
התגורר ברמת גן
התגייס ב-ספטמבר 1987
שרת בחיל האויר
יחידה: י"ק 533
נפל בכ"ד באב תשס"ג, 22/8/2003
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
הותיר: הורים ושני אחים - אבינועם ושי

קורות חיים

משה נולד ב-25 ביולי 1969 וקיבל את שני השמות הראשונים של סבא רבה מצד אביו - "יעקב משה". כשנפצע במבצע של חיל האוויר, ב-3 לאפריל 1990, הוסיפו לו הוריו את שמו השלישי של הסבא רבה - "שמואל" ואת השם של הסבא רבא מצד אמו - "בנימין".

משה למד בבית הספר "שילה", ולמד בחוג לילדים מחוננים באוניברסיטת בר אילן מכיתה ד' עד ו'. במהלך כיתה ח' שהה משה בארה"ב עם משפחתו, לרגל שנת שבתון של אביו. בתקופה זו למד מחצית הזמן בהוואי והמחצית השנייה בניו יורק.

בתיכון למד משה בבית הספר הטכנולוגי "אמית" שהיה בקמפוס של אוניברסיטת בר-אילן, והתמחה במחשבים ובאלקטרוניקה. משה לא תמיד נהג לעשות שעורי בית או ללמוד לבחינות, ולעיתים קרובות הסתפק במה שהוא זכר משיעוריו. לפני הצבא עשה פסיכומטרי בלי קורס, "רק לכיף", ויצא ב-2% הגבוהים במדינה.

בספטמבר 1987 התגייס לצה"ל, שירת בחיל האוויר כטכנאי קשר ולאחר מכן כקצין. משה היה חייל מצטיין וחניך מצטיין. משה אהב מאוד את הצבא ואהב והיה אהוב על חבריו ומפקדיו. משה היה בחור דתי שהקפיד לקום מוקדם כדי להספיק להתפלל לפני תחילת היום הצבאי. הוא היה צמחוני טבעוני, והרבה לבשל לעצמו בזמן שירותו. הוא נהנה מהרעיון שהוא אוכל אוכל בריא, מתעמל, ועושה הכול כדי לשמור על בריאותו. ב-3 באפריל 1990 נפגע בראשו ובעמוד השדרה במבצע של חיל האוויר. הוא נותר משותק בכל גופו.

משה אהב מאד לעסוק במחשבים ובאלקטרוניקה, לקרוא, לשמוע מוזיקה, לשחות ולשחק טניס. בתיכון משה החל גם לצייר.

לאחר פציעתו גר עם משפחתו בגבעת שמואל ואחר כך ברמת גן. הוא השתתף בחוג קליעה למטרה בבית הלוחם, השתתף בקורסים באוניברסיטת בר אילן, האזין לקורסים שונים בבית, שמע מוזיקה וצייר במרץ. במאי 2000 היתה לו תערוכת ציור - "נופי הלב", בבית הלוחם בתל אביב.

משה היה חד, חביב , טוב לב ומצחיק וכך המשיך להיות גם לאחר פציעתו. תענוג היה להיות במחיצתו.

משה הלך לעולמו בכ"ד אב תשס"ג (22 באוגוסט 2003) יותר מ-13 שנה לאחר פציעתו ונקבר בחלקה הצבאית בקרית שאול. על קברו נחרטו המילים "נתת שמחה בליבי..." מתהילים ד, ח. הותיר אחריו הורים ושני אחים.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה